Dydaktyczna dusza współczesna
Sztuka

Dydaktyczna dusza współczesna

25 października 2019

Czy można się przesiadać? Czy muszę z nią siedzieć do końca roku? A na matematyce też? Dlaczego tak dziwnie mówisz?

Mój był trochę dziwny. Czułam się zagubiona. Korytarz był długi i zimny. Przypominał trochę Komnatę Tajemnic. Panicznie bałam się toalet, a przede wszystkim spłuczek, które trzeba było ciągnąć za sznurek. Może teraz wydaje się to komiczne, ale wtedy takie nie było.

A jak wyglądał Twój pierwszy dzień w szkole?Dydaktyczna dusza współczesna
fot. Marta Kalisiak


Czego się bałeś? A może kogo?Dydaktyczna dusza współczesna
fot. Marta KalisiakWrocławski Teatr Współczesny we współpracy z Teatrem Układ Formalny podjął trudny temat nietolerancji w szkołach. Głównym bohaterem spektaklu CICHO / ТИХО jest Ihor chłopiec z Ukrainy, który rozpoczyna naukę w polskiej szkole. To nie będzie dla niego dzień o smaku gumy balonowej.

Reszty nie zdradzę.Dydaktyczna dusza współczesna
fot. Marta Kalisiak


Powiedz klasie z czego się śmiejesz, to może się razem pośmiejemy?Dydaktyczna dusza współczesnaPrzedsięwzięcie wykracza poza ramy i obiekt teatru: to zarówno spektakl wystawiany na dużej scenie, ale nie tylko. Co powiecie na teatr w szkolnych murach?Dydaktyczna dusza współczesna
fot. Marta Kalisiak


Wyjazd do teatru dla mieszkańców małych miejscowości wiąże się z wydatkami, dlatego sztuka dotrze tam, gdzie dostęp do teatru jest ograniczony. Widzowie w wieku szkolnym będą mogli się oderwać od schematu „Lekcja. Temat.”, poznając perspektywę Ihora. Sprawdzić granicę własnej tolerancji. Spojrzeć mu w oczy i dostrzec poczucie wykluczenia, które – tak samo jak nienawiść – nie posiada terminu ważności.Dydaktyczna dusza współczesna
fot. Marta Kalisiak


Dzieci nie należy zostawiać ani w sklepie spożywczym, ani na pasach, ani po dużej dawce skrajnych emocji, dlatego po spektaklach CICHO / ТИХО odbędą się warsztaty i dyskusje. Czas na wejście z widzami w dialog. Niech każdy zabierze głos.

Spektakl można oglądać od 28 października na modernistycznie odnowionych deskach Teatru Współczesnego we Wrocławiu.

Zapiszcie sobie ten termin, bo to będzie na sprawdzianie.

Artykuł:

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Agata-Nahajowska-zdjęcie-150x150.jpg


Agata Nahajowska – Studentka trzeciego roku Dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie SWPS. Uwielbia odkrywać miejsca o niepowtarzalnym klimacie. W wolnym czasie zajmuje się pisaniem przy akompaniamencie ginu z tonikiem. 

Zdjęcia:

Dydaktyczna dusza współczesna

Marta Kalisiak – Przez swój niepowtarzalny, głośny śmiech doczekała się przydomka Hihi. Studentka Komunikacji wizerunkowej. Tatuatorka. Amatorka fotografii analogowej. Kolekcjonuje zdjęcia śmietników.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze