Pisz dla nas!

Wszystkie istotne informacje dla nowych autorek i autorów znajdziesz poniżej.


Zapraszamy do współpracy!

Obok tekstów autorek i autorów stale współpracujących z redakcją Pisma Prywatnego, chętnie publikujemy teksty osób, które wcześniej nie publikowały na łamach naszego magazynu.


Jakie teksty publikujemy?

Interesują nas teksty oryginalne. W kwestii formy jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje. Chętnie się zapoznamy z każdym nadesłanym tekstem – niezależnie od tematu. Możemy również opublikować fragmenty pracy licencjackiej/magisterskiej, o ile zostaną przeformułowane na tekst publicystyczny.

Tekst powinien mieć ok. 6-9 tyś. znaków ze spacjami. Wysyłając tekst, umieść notkę biograficzną: napisz w treści maila parę zdań o sobie i dołącz zdjęcie czarno-białe wertykalne, aby nasi czytelnicy wiedzieli, kto jest autorem tekstu.


Jak nadesłać nam tekst?

Propozycję tekstu wyślij na adres pismoprywatne@gmail.com. W tytule maila zaznacz, że to „propozycja tekstu”. Załącz tekst w pliku o formacie .docx/.doc (byle nie .pdf) lub udostępniony linkiem na Google Docs. Fotografie prosimy załączać osobno.

Przeczytanie maila i zrecenzowanie tekstu potrwa trochę czasu, ale ostatecznie odpowiemy na każdą nadesłaną propozycję, zarówno zaakceptowaną, jak i nie.Podczas tworzenia Twojego artykułu, musisz pamiętać o przestrzeganiu prawa. Zwróć szczególną uwagę na prawa autorskie do prac oraz tekstów, których używasz. Pamiętaj, że pod żadnym pozorem nie wolno Ci przypisywać sobie autorstwa prac oraz tekstów innych osób. Nie możesz także tłumaczyć materiałów z innych stron i pisać o nich jako o swoich. Wszelkie materiały, które nam udostępniasz, muszą być Twoją własnością.