A Ty?
Ludzie Rozrywka

A Ty?

20 maja 2024

O czym chcesz przeczytać?

O czym pisać? O czym pisać, gdy większość spraw została już opisana. Napisana. Zapisana. Wypisana. Drogi czytelniku, może Ty mnie zainspirujesz?

Gdy zostałam zapytana o czym będę pisać miałam pustkę w głowie. No bo co – polityka, przyroda, hobby, kuchnia, design? To już wszystko było. Było i przeszło. A ja wciąż tu siedzę i myślę, o czym napisać. Co potrzebuje zostać napisane?

Czasem tak godzinami głowię się nad tym, co słyszę. Lecz to, co usłyszane nie zawsze powinno być zapisane. Zapis od zawsze był jakąś formą utrwalenia, upewnienia. Słowo zapisane nie ma odwrotu, jak coś powiesz, możesz się wyprzeć, udawać, że ktoś się przesłyszał. A pisanie jest takie na serio. Jak coś napiszesz, to napisane i już. Z drugiej strony zanim się napisze, można pomyśleć, a jak coś palniesz, to palnięte. 

Pytanie o czym ja chcę pomyśleć, co chcę zapisać? Napisać niewypowiedziane. Wypowiedzieć nienapisane. Ale chcę też, żeby ktoś to czytał, żeby słowo pisane było zrozumiane. Może nie przez miliony. Chociaż przez czytelników.

Wrócę do pytania z samego początku:

O czym Ty chcesz przeczytać?

Autorka: Ania Niewolik

Foto: Dominika Małecka

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze