Co robić we Wrocławiu? Najciekawsze wydarzenia
Kultura Muzyka Rozrywka

Co robić we Wrocławiu? Najciekawsze wydarzenia

8 czerwca 2024

Mieszkam we Wrocławiu od zawsze, ale od niedawna zdałam sobie sprawę, jak dużo się w nim dzieje. Dla leniwych podkładam pod nos najciekawsze, według mnie, wydarzenia na najbliższe miesiące. Nie mów, że coś zrobisz, tylko to zrób. Nie musisz wchodzić na Mont Everest jak Patec. Pójdź chociaż za darmo do galerii sztuki.

MUZYKA

Muzyka alternatywna, rock, pop, funk i soul. 1-14.06 Vertigo Summer Vibes Festiwal
Ja uwielbiam, raz na jakiś czas przepłacić za wino, ubrać niewygodne szpilki i posłuchać dobrej muzyki.

Hiphop, 19.07 O.S.T.R. – koncert. Samo miejsce – Hot Spot Beach Bar zapewnia wakacyjną atmosferę. W dodatku prawdziwy hiphop i piwo. Czego chcieć więcej po zdanej sesji? Albo nie zdanej, tym bardziej.

Eektronika, rap, pop, 19-20.07 WROsound Festiwal
W tym roku świętuje 15 urodziny. Ja mieszkam tu od 20 lat i o nim nie słyszałam. Trochę wstyd. Tegoroczna edycja zapowiada się interesująco, grają moi znajomi, więc tym razem na pewno wpadnę.

Open stage jam session, 19.06 Flower Power Jamfest
Klub Łącznik jest miejscem, w którym prawie codziennie odbywają się wydarzenia warte uwagi. Jamfest zabrania kowerów i umożliwia wystąpienia młodym artystom.

Co robić we Wrocławiu? Najciekawsze wydarzenia

SZTUKA

Uważam, że wszystko, co związane ze sztuką warto zobaczyć. Niektóre wystawy dają do myślenia, inne są po prostu miłe dla oka, a jeszcze kolejne nie mają dla mnie zupełnie sensu. Zapewniam, że lepsze to, niż oglądanie TikToka.

Malunki, 24.05-14.06 – konkurs wydziału malarskiego Akademii Sztuk Pięknych.

Mia Art Gallery, WSTĘP WOLNY
Miliony razy przechodziłam ignorancko przez Plac Solny. Ostatnio jednak koleżanka pokazała mi tę małą, wartościową galerię.

Fotografia, 1.06-26.07 ,,Ciche lustro” Galeria i Pracownia ArtBrut, WSTĘP WOLNY
Jeżeli zastanawiasz się, skąd genialna nazwa galerii, to służę pomocą. Sztuka Artbrut jest tworzona spontanicznie, przez osoby nieprofesjonalne, często niewykształcone. Jednak wystawy są świetne i warte zobaczenia. Proszę samemu stwierdzić i dać znać.

Fotografia, 3.06-23.06 ,,Ballroom polska” Galeria u Agatki, Wyspa Tamka, WSTĘP WOLNY
Pierwsza odsłona miała miejsce podczas WroPRIDE tego roku. Fotografie Agnieszki Sejud przedstawiają społeczność, która tworzy polską kulturę balu, od ponad 10 lat.

Co robić we Wrocławiu? Najciekawsze wydarzenia

Rysunek, 7.06-21.07 ,,MÓJ WROCŁAW.NIE.MÓJ.WROCŁAW” BWA Wrocław Główny, Palmiarnia, WSTĘP WOLNY
Witam ignorantów, którzy nie wiedzieli, że na Dworcu Głównym jest galeria sztuki. Prace rysunkowe, które przedstawiają miasto, które znasz.

Co robić we Wrocławiu? Najciekawsze wydarzenia

WYDARZENIA

21-22.06 Święto Podwórka, Ruska 46
Wrocławskie neony, które były miejscem fotek na Intagram. Teraz znane jako miejsce z miłą atmosferą, barami i ciekawymi wydarzeniami. Podczas święta Podwórka będą wystawy, koncerty, drag queens show, warsztaty, kiermasz i quiz popkulturowy.

7.06 Slam poetycki: III Eliminacje do Mistrzostw Polski, Sztuka na miejscu
Ciekawe, inspirujące i zabawne wydarzenie. Obiecuje, że pozytywnie zaskakuje.

20-27.07 Bulvary Art Week, Księcia Witolda 11
Pierwszego dnia wydarzenia odbywa się wernisaż, podczas którego na pewno będzie się najwięcej działo. Muzyczno-artystyczne występy, koncerty i wystawy, a wstęp wolny.

Co robić we Wrocławiu? Najciekawsze wydarzenia

Autorka: Julia Walusiak


Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze